Ako sa nezblázniť z Vianoc?

Skúste si položiť týchto 5 otázok.

Obdobie vianočných sviatkov sa definitívne začalo.

Skôr ako otvoríte dvere a vstúpite do víru vianočného šialenstva, v pokoji sa na to pripravte. Príprava je kľúčom k úspechu, stačí si ujasniť pár vecí a vaše Vianoce môžu byť namiesto stresujúcich radostné a pokojné.

Bohužiaľ, väčšina z nás si čas na prípravu nedopraje. Zvyčajne beháme desiatimi smermi a napokon sa cítime hrozne. Nenechajme si čaro Vianoc uniknúť, radšej si v dostatočnom predstihu položme týchto 5 otázok.

  1. Aký je môj vianočný rozpočet? Peniaze sú počas sviatkov najväčším stresujúcim faktorom. Je dôležité stanoviť si, koľko v skutočnosti môžete minúť. Vyhnite sa stresu z toho, že sa kvôli vianočným nákupom zadlžíte.
  2. Pre koho kupujem tento rok darčeky? Pre koho nekupujem? Dávanie darčekov je pre mnoho ľudí ďalším významným stresovým faktorom. Rozhodnite sa, komu tento rok darčeky kupujete a necíťte sa povinný nakupovať pre všetkých. Tým, že si urobíte konkrétny zoznam ľudí, sa zbavíte stresu, miniete menej peňazí a času a sústredíte sa na ľudí, na ktorých vám najviac záleží.
  3. Čo už mám (dekorácie, jedlo, atď.)? Preverte, čo už máte a ušetrite si tým čas, energiu a peniaze. Urobte inventúru vášho domova a spíšte si zoznam skôr, než sa vyberiete na nákupy. Nič nie je frustrujúcejšie ako keď zistíte, že už máte 4 rolky baliaceho papiera a minuli ste 20 eur na ďalšie.
  4. Čo potrebujem kúpiť? Keď budete vedieť, čo už máte , je jednoduché urobiť zoznam toho, čo potrebujete dokúpiť. V pokoji popremýšľajte, čo všetko budete potrebovať, pozrite si recepty a poznačte si ingrediencie a množstvá. Urobte si zoznam a vezmite si ho so sebou do obchodu.
  5. Na čo sa chcem tento rok sústrediť a na čo nie? To, že ste pozvaný na každú vianočnú párty neznamená, že sa každej musíte zúčastniť. Aktivity, ktoré počas sviatkov naozaj chceme robiť častokrát pohltia také, o ktorých si myslíme, že ich máme robiť. Stanovte si vaše vianočné priority (viera, rodina, tradície, atď.) a sústreďte sa na ne. Vaše sviatky budú radostnejšie, pokojnejšie a skôr pocítite ozajstné čaro vianočných sviatkov.

Toto určite nie sú všetky otázky, ktoré by ste si mohli v súvislosti s prípravou Vianoc položiť, ale dúfam, že vám budú nápomocné. Odpovede vám môžu dať ucelený pohľad na Vianoce a pomôžu vám vyhnúť sa problémom, viac sa sústrediť na vaše priority a ostať v rámci vašich možností. A to je dôvod na oslavu!


“Keď to myslíte s uprataním vášho domovu vážne. Tak toto sa vám bude páčiť
.