Prečo si mám objednať na upratovanie profesionálneho organizátora?

Pretože si to zaslúžite! Upratovanie zvyčajne pozostáva z dvoch krokov:

  • Rozhodnúť sa čo si ponechať a čoho sa zbaviť.
  • Kam odložiť ponechané veci.

Znie to jednoducho, ale je to oveľa zložitejšie, ako sa na prvý pohľad zdá.
Moji klienti sú aktívni, zaneprázdnení ľudia, ktorí dosiahli úspech v rôznych oblastiach. Upratovanie a zorganizovanie domácnosti je niečo, na čo im už neostal popri tom všetkom čas a energia.
Po odstránení nepotrebných vecí z domácnosti a vytvorení systému, ich kvalita každodenného života sa zlepšila. Mojím cieľom je pomôcť vám zjednodušiť život a vytvoriť spoločne s vami priestor, ktorý vám bude robiť radosť a vy sa v ňom budete cítiť príjemne.

Pomôžem vám zbaviť sa neporiadku a odstrániť nepotrebné veci, ak sa ich rozhodnete darovať alebo predať.
Mám skúsenosti, neodsudzujem, povzbudzujem, som diskrétna. Rešpektujem vaše súkromie.

V apríli 2018 som sa zúčastnila semináru organizovaného Marie Kondo, ktorá je autorkou svetového bestselleru o upratovaní Kúzelné upratovanie a stala som sa Konmari Consultant Trainee (mojím cieľom je stať sa Certifikovaným KonMari Konzultantom). Upratovanie bude prebiehať podľa KonMari metódy, ktorá je účinná a pomôže vám dať si domov do poriadku. Raz a navždy.
Rada aj vám pomôžem splniť si sen o harmonickom bývaní.

Čo je to KonMari metóda?

KonMari je metóda upratovania, ktorú vytvorila známa japonská expertka na upratovanie Marie Kondo, autorka knihy Kúzelné upratovanie. Hlavné posolstvo metódy je jednoduché. Ponechajte si vo svojom domove len veci, ktoré máte radi a používate.

Váš každodenný život sa vďaka tomu výrazne zlepší. Upratovanie podľa KonMari metódy prebieha podľa kategórií Oblečenie, Knihy, Papiere, Komono (japonský výraz na veci, ktoré sú používané často) a Predmety sentimentálneho charakteru. Váš život sa zmení, keď si poupratujete. Zmena nastane nielen vo vašom domove, ale aj vo vašej duši.

Ako sa mám pripraviť na osobnú konzultáciu (naše prvé stretnutie)?

Na stretnutie sa nemusíte nijak špeciálne pripravovať. Žiadne upratovanie! Žiadne nakupovanie úložných systémov! Na konci stretnutia si stanovíme termín nášho prvého pracovného stretnutia.
Stretneme sa u vás, na mieste, ktoré budeme (na pracovných stretnutiach) upratovať. Trvať bude cca 1 hodinu a je bezplatné. Porozprávame sa aká je Vaša predstava o ideálnom domove. Ako by ste chceli, aby to u vás doma vyzeralo. Ako sa chcete doma cítiť. Prečo si chcete poupratovať.

Ako prebieha pracovné stretnutie?

Pracovné stretnutie trvá minimálne 5 hodín. Obsahom pracovného stretnutia je triedenie, vyhadzovanie a následné ukladanie vecí. Počet pracovných stretnutí závisí od objemu práce. Jedno pracovné stretnutie nikdy nestačí.

Budem robiť všetko pre to, aby som vám pomohla dosiahnuť uprataný a zorganizovaný domov, po akom túžite. Pomôžem vám s ľahkým uprataním (vysávanie, utretie prachu na poličkách a v zásuvkách) a prenášaním malých kusov nábytku. Dôkladné očistenie vašich podláh a priestoru nie je v mojich silách a nevenujem mu náš vopred stanovený (drahocenný) čas.

S konečným zbavovaním sa nepotrebných a vyradených vecí, s odvozom, darovaním charite či nafotením a zverejnením nepotrebných vecí na internete vám môžem pomôcť po dohode.

Ako dlho bude trvať upratanie môjho domu/bytu?

Upratovanie KonMari metódou nie je šprint, ale maratón, ktorého dĺžka závisí od mnohých faktorov.

  • veľkosť domu/bytu
  • množstvo vecí, ktoré vlastníte
  • vaša schopnosť rozhodovať sa
  • odhodlanie a ochota robiť si domáce úlohy a upratovať aj mimo našich stretnutí.

Každá situácia a každý klient je jedinečný. Budem vás podporovať a spoločne nájdeme spôsob, ktorý vám bude vyhovovať. Mojím cieľom je proces zjednodušiť, byť vám oporou a naučiť vás nové rozhodovacie schopnosti.

Musím prečítať pred našim stretnutím knižku “Kúzelné upratovanie” od Marie Kondo?

Odporúčam vám prečítať si ju, pretože je nápomocná a inšpiratívna. Ale nemusíte. Nie je to nutné. Aj bez nej sa môžeme spoločne pustiť do Kúzelného upratovania.

Čítala som knižku “Kúzelné upratovanie”, tak potom načo si mám objednávať vaše služby?

To je super! Pustite sa do toho a uvidíte ako sa vám bude dariť. Ak zistíte, že nenapredujete podľa vašich predstáv, rada vám pomôžem. Mám aj klientov, ktorí začínali sami (napr. inšpirovaní knižkou), a neskôr sa rozhodli využiť moju pomoc.

Ako to funguje? Poupratujete a zorganizujete veci za mňa?

Upratovanie a celý proces zbavovania sa vecí je dôležitý hlavne pre vás. Vy musíte chytiť každú vec do ruky, musíte sa rozhodnúť, či si danú vec ponecháte alebo ju dáte preč. Ja vám budem pomáhať triediť veci, manipulovať s nimi, pomáhať vám sústrediť sa na to, čo je dôležité, pomáhať vám vidieť veci z inej perspektívy. Bude to náročné a na konci každého pracovného stretnutia budete unavený nielen fyzicky, ale aj mentálne a emocionálne. Je to v poriadku. Znamená to, že napredujete.

Pomôžete mi zbaliť sa pri sťahovaní?

Samozrejme. Veľmi rada. Pomôžem vám zbaliť iba tie správne veci, ktoré si potom odnesiete do nového domova. Ušetrí vám to kopec energie, čas a peniaze. Na samotné prenášanie vecí si však musíte nájsť inú pomoc.

Potrebujem pomôcť s uprataním iba jednej miestnosti. Môžem vás zavolať aj na takéto menšie upratovanie?

Áno rada vám pomôžem s akoukoľvek miestnosťou, s ktorou si neviete dať rady a potrebujete ju upratať a zorganizovať.

Sú vaše služby určené aj pre firmy a kancelárske priestory?

Áno sú. Rada vám pomôžem nielen s vašim bývaním, ale aj s pracoviskom.

Kde pôsobíte?

Pôsobím hlavne v Bratislave a okolí . Veľmi rada za vami vycestujem aj ďalej. V tom prípade, si účtujem aj cestovné náklady.

Aká je cena vašich služieb?

Osobná konzultácia cca. 1 hod. bezplatne (niekedy aj iba telefonicky a na mail mi pošlete fotografie, miesta, ktoré chcete upratovať)
Pracovné stretnutie – 3 hod. počas pracovných dní 60 €.
Pracovné stretnutie – 5 hod. počas pracovných dní 75 €. Každá ďalšia začatá hodina 10 €.
Pracovné stretnutie – 5 hod. (počas víkendu a sviatkov) 100 €. Každá ďalšia začatá hodina 15 €.

V priebehu našej spolupráce vám rada odpoviem telefonicky alebo e-mailom na otázky ohľadne declutterovania a vytvorenia systému vo vašej domácnosti. Ochotne vám dám tipy a rady, aby ste z našej spolupráce získali čo najviac.

Kedy môžeme začať? Chcem si dať môj domov do poriadku!

Dnes! Zavolajte mi na 0915 794 667 alebo napíšte na maria.veresova@harmonickebyvanie.sk a dohodneme si termín bezplatnej osobnej konzultácie.