3 najčastejšie mýty o profesionálnych organizátoroch, ktoré vám bránia využiť ich pomoc naplno

Autor: Mária Verešová
29.10.2018

Vedeli ste, že na svete existujú ľudia, ktorí radi upratujú? Ktorí vám pomôžu odstrániť chaos a upratať neporiadok vo vašej domácnosti? Premenia spolu s vami váš domov na miesto, kde sa budete cítiť príjemne a budete vedieť, čo kde máte?

Áno, už aj na Slovensku existuje profesionálny organizátor. Moju záľubu v upratovaní a pomoci ľuďom som premenila na svoje zamestnanie.

Mnohí ľudia túto službu vítajú, pretože zdanlivo neriešiteľné problémy s neporiadkom a chaosom sa naozaj dajú úspešne vyriešiť.

Na druhej strane, je ešte mnoho ľudí, ktorým predsudky bránia sa s neporiadkom raz a navždy vysporiadať. Požiadať o pomoc je pre nich v tomto prípade nemysliteľné.

Máte niektoré z týchto predsudkov aj vy?

Mýtus č. 1: Profesionálny organizátor ma bude odsudzovať a hodnotiť.

Ľudia sa obávajú, že profesionálny organizátor bude ich neporiadok hodnotiť. Nie je to pravda. To, čo je pre vás negatívne, v tom ja vidím potenciál. Hlavným cieľom mojej práce je vytvárať riešenia. Nezáleží na tom, ako veľmi je vaša domácnosť zaprataná. Teší ma, že vám môžem pomôcť žiť kvalitnejšie. Mojím cieľom je, aby bol váš domov príjemným miestom na život. Chápem, že každý človek žije ináč. Čas beží a nikto nie je perfektný. To platí aj pre mňa. Nejde o dokonalosť, ale o výsledok, ktorý bude vyhovovať len vám.

Mýtus č. 2: Objednať si profesionálneho organizátora znamená, že ste sa vzdali.

Ste schopný zvládnuť množstvo vecí, ale niektoré do svojho každodenného života jednoducho neviete vtesnať. Aj keď sa akokoľvek snažíte. Som si istá, že by ste si vedeli opraviť auto, keby ste sa to naučili, ale nie je oveľa jednoduchšie zájsť do servisu? A čo tak maľovanie stien, oprava kúrenia alebo strihanie vlasov? Som presvedčená, že keď si človek niečo zaumieni, dokáže sa to naučiť, ale keďže nie sme superhrdinovia, nemôžeme robiť všetko. Ak sa nakopí obrovské množstvo neporiadku, treba počítať s tým, že na jeho upratanie bude treba vynaložiť kopec námahy. Objednať si profesionálneho organizátora znamená, že ste vo svojom živote identifikovali oblasť, ktorá vyžaduje vašu pozornosť, ale môže byť delegovaná na niekoho, kto to vie urobiť lepšie a rýchlejšie, pretože má znalosti a skúseností.

Mýtus č. 3: Profesionálny organizátor je drahý.

Mnoho ľudí má pocit, že zaplatiť si pomoc profesionálneho organizátora sú zbytočne vyhodené peniaze. Nevedia si predstaviť svoj život bez neporiadku. Jednoducho ho akceptujú. Trápia sa a trpia ďalej. Služby profesionálneho organizátora treba chápať ako investíciu. Niečo, čo sa vám v budúcnosti vráti. Dať si do poriadku domov je proces. Vďaka profesionálnemu organizátorovi budete v tomto procese čím ďalej, tým lepší. Toto úsilie sa vám z dlhodobého hľadiska vráti v podobe zorganizovaného a vyrovnaného JA.

Každý profesionálny organizátor je iný a má iné životné skúsenosti, ale podstatou každého z nich je pochopiť vás, byť vám k dispozícii, chcieť pre vás len to najlepšie a podať vám pomocnú ruku.

Keď to myslíte s uprataním vášho domovu vážne. Tak toto sa vám bude páčiť.