Jediná vec, ktorú musíte urobiť ak chcete niečo dosiahnuť

Autor: Mária Verešová
03.01.2020

Mali ste niekedy projekt, ale nedarilo sa vám ho zrealizovať? Možno ste nevedeli ako začať alebo ste sa ho jednoducho naľakali. Ak áno, verte, že v tom nie ste sami! Začať je jedna z najväčších prekážok brániaca ľuďom robiť veci, ktoré chcú. Aj keď presunutie začiatku nám poskytne dočasnú úľavu, v konečnom dôsledku spôsobí ešte viac problémov. Prečo so začiatkom často tak dlho otáľame? Možno je to strach, nedostatok motivácie, neistota alebo nedostatok vedomostí. Ak už máte akýkoľvek dôvod, skúste porozmýšľať nad tým, prečo je začať také dôležité.

Prečo má význam začať Začať v skutočnosti nie je také ťažké ako sa zdá. Začiatok je pre nás často obrovským strašiakom. Ľudia však hovoria, že keď raz začali, dôvod, prečo sa začiatku báli, sa jednoducho rozplynul.

Ak chceme niečo dosiahnuť, je dôležité prekročiť pomyselnú štartovaciu čiaru. Tu je pár dôvodov prečo.

Schopnosť myslieť jasne prichádza s akciou. Na začiatku si nemusíme byť 100% – ne istý každým krokom, ktorý potrebujeme urobiť. Hneď ako však začneme, získame o našom konaní jasnejšiu predstavu. Pohyb otvorí našu myseľ a začneme lepšie chápať veci, ktoré sme predtým nevideli alebo nechápali. Časom objavíme nové dôvody a lepšie pochopíme a porozumieme. Keby sme neurobili prvý krok, tak k tomu nedôjde.

Akcia plodí akciu. Podľa Izáka Newtona a jeho Zákonu zotrvačnosti „Každý hmotný bod zotrváva v pokoji alebo v rovnomernom priamočiarom pohybe, kým nie je nútený vonkajšími silami tento svoj stav zmeniť”. Ak sa rozhodneme s naším projektom neurobiť nič, ostaneme na jednom mieste. V nezmenenom stave. Pokiaľ sa niečo začne diať, je jednoduchšie byť aktívny.

Akcia buduje motiváciu. Ak sa obávame nejakej úlohy, vyhýbame sa jej realizácii a čakáme, pokiaľ nebudeme mať inšpiráciu, nikdy sa nedočkáme. Motivácia prichádza s realizáciou. Keď sa veci začnú hýbať, nadchne nás to a náš mozog začne viac pracovať. Ak chcete byť motivovaný, musíte začať niečo robiť!

Akcia zvyšuje naše sebavedomie. Strach, neistota a pochybnosti sú často dôvodom našej nečinnosti. Zbavme sa ich a začať čokoľvek, čo stojí pred nami, bude jednoduchšie. Každým krokom, ktorý urobíme smerom k nášmu cieľu alebo projektu sa budeme musieť zbaviť strachu, neistoty a pochybností, ale súčasne si budeme budovať sebaistotu a svoje schopnosti. Zistíme, že sme schopní urobiť veci, ktorým sme sa vyhýbali a nadobudneme sebavedomie a chuť ísť ďalej.

Akcia nás posilňuje. Keď si robíme starosti a príliš veľa uvažujeme o úlohách namiesto toho, aby sme ich robili, strácame silu a stávame sa ich obeťami. Ak však odvážne urobíme krok smerom k nášmu cieľu, staneme sa silnejšími. Vďaka akcii sa z obetí stanú víťazi, bez ohľadu na to, aká veľká je naša úloha. Začať nie je vždy jednoduché, ale je to mimoriadne dôležité.

Keď to myslíte s uprataním vášho domovu vážne. Tak toto sa vám bude páčiť.