Jedna vec, vďaka ktorej môžete znovu nadobudnúť entuziazmus a motiváciu do upratovania

Autor: Mária Verešová
20.01.2019

Často dostávam správy a e-maily, kde mi ľudia píšu ako veľmi by potrebovali upratať ich domovy. Cítia ťarchu neporiadku a kvôli tomu trpia aj ich vzťahy s partnerom alebo deťmi. Vedia, že majú problém, ale nevedia nájsť motiváciu niečo s tým urobiť. Majú pocit, že je to veľký, pre nich nezvládnuteľný projekt. Nevedia kde začať.

Častokrát nestačí nájsť motiváciu na začiatku, ale najzložitejšie je, si ju udržať. Zachovať si to momentum. Zbaviť sa rokmi nahromadeného neporiadku a haraburdia je ťažká práca po stránke fyzickej, mentálnej a emocionálnej. Je to bežná vec, že prechádzate zo štádia nadšenia do štádia, keď upratovanie vás ničí.

To však neznamená, že to musí byť koniec vášho upratovacieho projektu. Pokúste sa znovu nadobudnúť entuziazmus a motiváciu do upratovania. Výhody uprataného domova jednoznačne za tú námahu stoja.

Poznáte vaše “PREČO”?

Najlepší spôsob ako ostať motivovaný upratovať, je vedieť presne “prečo” to robíte. Ujasnite si, čo tým chcete dosiahnuť.

Možno chcete získať viac času, ktorý chcete tráviť so svojou rodinou alebo chcete ušetriť viac peňazí, aby ste mohli cestovať. Alebo už máte dosť toho koľko veľa energie a času venujete údržbe vecí, ktoré vlastníte. Alebo jednoducho si chcete vytvoriť domov, kde sa budete cítiť príjemne a stane sa vašou oázou kľudu. Tých dôvodov existuje mnoho.

Zistite presne, čo je za vašou túžbou upratať si. Napíšte si to na papier. Čítajte si to a pripomínajte si to počas toho ako budete upratovať.

Kľúčom je zistiť, čo má pre váš život najväčší význam. Potom sa už budete vedieť jednoducho zbaviť všetkého, čo s tým nesúvisí alebo čo vás od toho odrádza. Kedykoľvek v živote, keď chcete urobiť zmenu, je dôležité smerovať k jasnému a špecifickému cieľu.

Keď to myslíte s uprataním vášho domovu vážne. Tak toto sa vám bude páčiť.