Jednoduchý trik, ktorý vám pomôže brániť sa pred neporiadkom

Autor: Mária Verešová
09.12.2019

Veľkou výzvou každej domácnosti je ubrániť sa vzniku neporiadku a haraburdia. Teoreticky by to malo byť jednoduché. Ide predsa iba o odstránenie a zbavenie sa vecí, ktoré nepotrebujeme. A keďže ich nepotrebujeme a ani ich neplánujeme používať, tak zbaviť sa takýchto vecí bude hračka. Ale v skutočnosti to také jednoduché nie je. Však?! Veci v našich domovoch neustále pribúdajú.

Existuje veľa dôvodov prečo je zložité povedať veciam nie. Jeden obrovský dôvod je, že žijeme v spoločnosti, ktorá sa riadi pravidlom “lepšie je viac”. Z reklám a regálov obchodov vyskakujú na nás výhodné balenia a množstevné zľavy. Kúp 3 zaplať za 2. Ako zákazníci podliehame tomuto tlaku. Je ťažké odolať aj keď teoreticky vieme, že mnoho z toho, čo sa u nás doma ocitne, nepotrebujeme. Až takí bezmocní ale nie sme. Je len na nás, či sa vzdáme a akceptujeme tlak, ktorý je na nás vyvíjaný.

Najbližšie, keď sa budete rozhodovať, či si v obchode niečo kúpiť alebo nie, tak sa spýtajte túto jednoduchú otázku: “PRISPEJE TÁTO VEC K ZLEPŠENIU KVALITY MOJHO ŽIVOTA? Dôvod prečo sa to pýtať je nasledovný. Ak naozaj táto vec nijak výrazne nezlepší kvalitu vášho života a vaša odpoveď bude nie, tak ju automaticky zhorší.

Keď to myslíte s uprataním vášho domovu vážne. Tak toto sa vám bude páčiť.