O mne

Ahoj, som Majka Verešová, zakladateľka Harmonického bývania a prvá slovenská KonMari konzultantka.

Začalo to vďaka mojím dvom deťom a všetkým tým viac ako 20-tim sťahovaniam, ktoré som počas môjho života absolvovala. Moja domácnosť zaprataná rôznymi užitočnými aj neužitočnými vecami mi komplikovala život a vyčerpávala ma. Byť mamou, mať fungujúcu domácnosť a pritom mať čas na seba bolo zložité.

Kniha, ktorá zmenila môj pohľad na môj domov a veci v ňom.

"Robia mi všetky tie veci radosť a používam ich?"

Jednoduchá otázka, ktorá ale pomáha nájsť zložité odpovede a pochopiť kto sme a ako chceme žiť.

Stretnutím s autorkou knihy Marie Kondo sa začala moja cesta KonMari konzultantky.

V súčasnosti žijem v Bratislave s manželom a mojími dvomi dospievajúcimi deťmi. Milujem kávu, ázijskú kuchyňu a cestovanie. Pohyb a pravidelné cvičenie je dôležitou súčasťou môjho života, na čo si vždy nájdem čas.

Chcete o mne vedieť viac?

  • Narodila som sa v Ružomberku, ale už od mojich 15-tich rokov som tam nežila. Odišla som študovať a k tomu sa potom pridali aj iné dobrodružstvá.
  • V roku 2018 som sa osobne stretla s Marie Kondo v Londýne, na jednom z jej seminárov pre KonMari konzultantov. Po absolvovaní praktickej a písomnej časti skúšky som sa stala v roku 2019 prvou slovenskou KonMari konzultantkou.
  • Moje prechodné domovy v zahraničí v minulosti boli: 1 rok Nemecko, 4 mesiace Škótsko.
  • Som ľavák. Bola snaha ma preučiť, ale nepodarilo sa.
  • Keď som pred mnohými rokmi rozmýšľala o odchode zo zamestnania v korporáte, tak som chcela začať podnikať v svadobnej oblasti. Chcela som byť svadobný organizátor/koordinátor. Nestalo sa tak, ale vďaka tomu sme s priateľom (neskôr manželom) založili webovú stránku Mojasvadba.sk
  • Už od detstva som rada niečo vyrábala a tvorila. Keď boli moje deti malé, oprášila som moju záľubu a tvorenie sa stalo našou spoločnou zábavou. Naše tvorivé dobrodružstvá som pridávala na blog Neposednenoznice.sk. Vďaka tomu sa mohli aj iné maminy inšpirovať a tvoriť so svojími deťmi. V súčasnosti už blog nie je aktívny. Dnes rada štrikujem a hačkujem.
  • Vždy som chcela robiť prácu, v ktorej môžem pomáhať ľuďom. Uprataný domov, kde sa jednoducho udržiava poriadok, zlepšuje kvalitu života. Verím, že Kúzelné upratovanie dokáže pomôcť každému, kto chce v živote viac ako len prežívať. Najdôležitejšie je rozhodnúť sa a začať.

Ste pripravená pustiť sa do upratovania so mnou a užívať si výhody upratanej domácnosti?

Mám záujem o konzultáciu