Viete, že niektoré z týchto 9 rozhodnutí vám môže zmeniť život?

Autor: Mária Verešová
29.05.2020

V oblasti organizácie a upratovania sa častokrát spomína citát

“Neporiadok nie je nič viac ako odložené rozhodnutia”. (Barbara Hemphill)

Rozhodovanie hrá veľmi dôležitú rolu na ceste k zorganizovanému životu. Ale aké rozhodnutia musíte urobiť, aby ste si urobili poriadok doma a v priestore kde žijete? Prekvapivo, je ich niekoľko!

1. Rozhodnutie začať Začať môže byť náročné a dokonca až strašidelné, ale je nevyhnutné. Nemôžete dosiahnuť svoj cieľ, pokiaľ sa nevydáte za ním.

2. Rozhodnutie urobiť si čas To nie je o tom nájsť si čas. Je to o tom úmyselne si ten čas urobiť.

3. Rozhodnutie nemať výhovorky Výhovorky tipu “Niekto sa nahnená, keď to vyhodím”, “Jedného dňa to budem potrebovať” alebo “Stálo to veľa peňazí” sú len prekážky, ktoré vás držia v neporiadku.

4. Rozhodnutie vzdať sa veci Pokiaľ sa niektorých vecí nevzdáte a nedáte ich preč, nikdy sa vám nepodarí zorganizovať a upratať si život. S týmto rozhodnutím získavate pocit slobody.

5. Rozhodnutie byť spokojný s menej Mať uprataný a zorganizovaný život neznamená, že nič nemáte. Zjednodušovať a žiť s menším množstvom vecí je toho podstatnou súčasťou.

6. Rozhodnutie prestať nakupovať zbytočnosti Nakupovanie je dôležité pre život. Neporiadok sa začne hromadiť, ak nakupujete na základe toho, či to je vo výpredaji alebo len preto, že to chcete. Sústreďte sa na nakupovanie toho, čo naozaj potrebujete. Všimnite si ten rozdiel.

7. Rozhodnutie urobiť veciam miesto, kde budú bývať odložené Miesto na všetko a všetko na svojom mieste zabezpečí, že budete mať poriadok.

8. Rozhodnutie povedať Nie Tým, že poviete “nie” veciam, ktoré vás vyčerpávajú, rušia, stresujú si tvoríte cestu k životu, ktorý chcete.

9. Rozhodnutie pokračovať, nevzdávať sa aj keď opäť spadnete do neporiadku Nikto nie je dokonalý a treba si uvedomiť, že prídu časy, keď si neporiadok bude hľadať cestu späť. To neznamená, že je to beznádejné. Znamená to, že sa musíte opäť pozbierať a vyskúšať to zas.

Niektoré rozhodnutia budú jednoduché, niektoré zložitejšie, niektoré urobíte, niektoré nie. Ak však neurobíte žiadne, tak sa nikam neposuniete. A vaša predstava o upratanom a zorganizovanom živote ostane len predstavou.

Keď to myslíte s uprataním vášho domovu vážne. Tak toto sa vám bude páčiť.